Portfele męskie skórzane

Portfel męski skórzany, zakup na lata?

Portfele męskie skórzane to zakup na lata. Jeśli zadbamy o skórę i będziemy ją odpowiednio konserwowali to taki portfel może wytrzymać nawet kilkanaście lat. Przebija tym samym portfele z innych materiałów, które zazwyczaj po kilkunastu miesiąca się rozpadają. Konserwowanie portfela skórzanego wcale nie jest trudna. Raz na tydzień wystarczy przetrzeć go wilgotną szmatką i raz w miesiącu wetrzeć w niego impregnat do skóry. Taki zabieg nie kosztuje nas dużo czasu, bo trwa zaledwie kilka minut.

Stonowane kolory

Portfel męski skórzany to na pewno o wiele większe stonowanie kolorów w porównaniu do portfeli damskich, gdzie królują różne jaskrawe kolory. Mężczyźni jednak nie muszą narzekać. Klasyczna czerń, brąz, naturalny kolor skóry oraz szarości to na pewno wystarczająca liczba kolorów. Mało który z mężczyzn, biznesmenów zdecydowałby się na kolor na przykład żółty albo czerwony. Na pewno wyróżniać się będzie portfel z grawerunkiem, który z automatu jest pewnego rodzaju personalizacją tego przedmiotu. Nadaje szyku i elegancji.

Nie wolno napychać portfela

Portfel powinien być przede wszystkim funkcjonalny, nie może być ani za mały ani za duży, bo nietaktem byłoby wypchany portal chować w spodniach od garnituru. Taki zabieg jest nieelegancki i naprawdę brzydko się prezentuje. Wybierając portfel trzeba się odpowiednio zastanowić, nie jest to aż taka do końca łatwa decyzja. Portfele męskie skórzane można podzielić na dwie kategorie. Skóra ekologiczna oraz naturalna. W przypadku materiału ekologicznego właściwie nie można mówić o skórze, jest to tworzywo mające ją wyłącznie imitować. Jest to poliester, który po pokryciu polichlorkiem winylu daje efekt zwierzęcej skóry. Ten rodzaj portfela jest mniej wytrzymały na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne, są jednak o wiele tańsze.

Skóra naturalna

Skóra naturalna z kolei jest o wiele bardziej wytrzymałą i odporna na uszkodzenia i aurę panującą na dworze. Portfel to ważna rzecz w naszym życiu, codziennie mamy go przy sobie a w nim najważniejsze dla nas dokumenty. Najczęściej oprócz pieniędzy mamy w portfelu dowód osobisty, czy prawo jazdy. 

Portfel męski skórzany musi być na pewno wygodny i taki, aby wszystkie potrzebne rzeczy się w nim zmieściły. Nie może być jednak wypchany bo tak jak pisaliśmy powyżej jest to bardzo nieestetyczne nosić ze sobą taki portfel. O portfel na pewno należy dbać, szczególnie jak jest ze skóry naturalnej, odpowiednie się z nim obchodzenie doprowadzi do tego, ze będzie przez lata funkcjonował i spełniał swoją rolę. Obecnie trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez portfela. Jest to rzecz potrzebna, dająca nam gwarancje pewnego rodzaju bezpieczeństwa. Wszystkie dokumenty, karty są w jednym miejscu, bezpieczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl