Co warto wiedzieć o eleganckich portfelach męskich?

Co warto wiedzieć o eleganckich portfelach męskich?

To, że portfel jest rzeczą niezwykle przydatną w codzienny życiu, wie praktycznie każdy. Mamy ich przeróżne modele, zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Możemy wybierać przez pryzmat użyteczności, wygody, koloru, jak i kształtu. Istotnym jest, aby właściwie dobrać portfel do naszego codziennego stylu ubierania się - dlatego też wszyscy panowie, którzy wykonują pracę wymagającą stroju typu garnitur powinni wyposażyć się w elegancki portfel męski.

 

Czym się wyróżnia?

Ten typ portfeli ma to do siebie, że podczas ich wyboru najwyższą wagę przywiązuje się do wyglądu. Powinny być one stonowane, z klasą, może nieznacznym ekstrawaganckim elementem – oczywiście, jeżeli ktoś preferuje tego typu ozdoby. Najlepiej prezentujące się modele to te wykonane ze skóry, najlepiej naturalnej. To właśnie ten rodzaj materiału świetnie wygląda, a także jest niezwykle przyjemny w dotyku. Poza tym skórzany portfel wytrzyma znacznie dłużej, niż ten wykonany z gorszej jakości materiału. Warto dodać, że nie są na nim tak bardzo widoczne ślady użytkowania w postaci wytarć, „nie wyrabia się” na zgięciach oraz nie tworzą się na nim różnorakie bruzdy. Czy nie jest sensowniej wydać większej sumy pieniędzy, kupić coś raz i korzystać z tego przez długie lata, aniżeli zdecydować się na tańszy odpowiednik, który będziemy wymieniać co kilka miesięcy?

Elegancja w parze z użytecznością

Portfel męski, jak wiadomo ma być nie tylko elegancki, ale również spełniać pewne podstawowe wymagania, takie jak chociażby praktyczność. To właśnie dlatego też, najczęściej ten rodzaj portfeli jest jedno, bądź dwukomorowy, a poza tym posiada liczne wszyte kieszonki, w których możemy umieścić nasze dokumenty. Poprzez wybranie odpowiedniego miejsca, na przykładowo dowód tożsamości, czy też prawo jazdy (i odkładanie dokumentu w to wyznaczone miejsce!), unikniemy wielu bezsensownych sytuacji, w których zmuszeni jesteśmy wyjąć wszystko z portfela.

Kolejnym przejawem użyteczności eleganckiego portfela męskiego jest jego wykonanie ze skóry, która odporna jest zarówno na deszcz, śnieg, jak również ujemne temperatury. Również nie musimy obawiać się uszkodzenia w momencie przypadkowego oblania go sokiem, czy herbatą. Wszystko dzięki pokryciu jego wierzchniej warstwy specjalną substancją zabezpieczającą.

Panowie najczęściej wybierają portfele w odcieniach czerni i brązu, a takie stonowane kolory łatwo można dopasować do każdej stylizacji – warto dodać, że pasują do większości modeli garniturów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl